PUBLIKACJA: Pejzaże Mazowsza

Pejzaże Mazowsza to kolejny informator towarzyszący wystawie i kolejna wystawa wpisująca się w tegoroczne obchody doniosłego jubileuszu 25-lecia odrodzenia się samorządu na Mazowszu, prezentowana w Galerii Brama Bielańska Cytadeli Warszawskiej. Ziemia mazowiecka ma piękną i długą historię, do której samorząd dopisuje najnowsze dzieje, a zgromadzone na wystawie obrazy pokazują uroki Mazowsza. Mazowiecki samorząd to instytucja w formie bliska ludziom i ich aspiracjom oraz potrzebom. Jest założycielem wielu instytucji kulturalnych, które intelektualnie zaspokajają oczekiwania mieszkańców i wypełniają treścią przestrzeń kulturalną. Przy okazji pięknego jubileuszu należy podkreślić, że według badań Eurostatu Mazowsze jest najszybciej rozwijającym się w ostatnich latach regionem w Europie. Wydany przez Muzeum Niepodległości katalog wystawy dopełnia wprowadzenie Marszałka Adama Struzika, w którym prezentuje on dorobek mazowieckiego samorządu, a także artykuł Janusza Gmitruka Jubileuszowy mazowiecki pejzaż samorządowy.

Publikacja jest dostępna do pobrania w cyfrowej wersji z działu publikacji naukowych MN.