POŻEGNANIE: dr Marek Tarczyński

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. Marka Tarczyńskiego, Honorowego Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Woli, wieloletniego Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddział Wola, a później reaktywowanego Towarzystwa Przyjaciół Woli, współinicjatora powstania Pomnika Electio Viritim, historyka wojskowości, autora książek poświęconych wolnym elekcjom, Powstaniu Listopadowemu, Bitwie Warszawskiej i Zbrodni Katyńskiej, miłośnika Woli i Warszawy. Płk dr Marek Tarczyński był inicjatorem powstania Muzeum Woli, współinicjatorem powstania Izby Pamięci w Parku Powstańców Warszawy.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Poniżej publikujemy list od Michała Szczerby, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Woli.

Pogrzeb odbędzie się w 28 lutego 2023 roku o godzinie 13.00w parafii Św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie przy ul. Wolskiej 138/140.