„Powrót. Bronisław Wojciech Linke na Łotwie”

Prace Bronisława Wojciecha Linkego, w większości ze zbiorów Muzeum Niepodległości (jeśli chodzi o ich liczbę, mamy drugą na świecie kolekcję dzieł artysty po Muzeum Narodowym w Warszawie), w minionym miesiącu prezentowane w Estonii – teraz można oglądać na Łotwie.

8 listopada 2018 r. o g. 18.00

w Łotewskiej Akademii Sztuki w Rydze

odbędzie się wernisaż wystawy

„Powrót. Bronisław Wojciech Linke na Łotwie”

Wystawa jest częścią projektu „POWRÓT. BRONISŁAW WOJCIECH LINKE W ESTONII I NA ŁOTWIE”, który Muzeum Niepodległości w Warszawie realizuje wspólnie z Krzysztofem Stanisławskim, prezesem Stowarzyszenia Kampania Artystyczna w Warszawie, kuratorem projektu. W dniach 13–31 października 2018 można ją było obejrzeć w Viinistu Art Museum w estońskiej miejscowości Viinistu, w listopadzie jest prezentowana na Łotwie, a w roku 2019 zostanie pokazana w Polsce: w kwietniu w Galerii Brama Bielańska Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, później we Wrocławiu, Częstochowie i Toruniu.

Zapraszamy!