Polonia Restituta. O niepodległość i granice 1914-1921

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy stałej „Polonia Restituta. O niepodległość i granice 1914-1921”, która jest dostępna w Muzeum Niepodległości w Warszawie przy al. Solidarności 62 od środy do niedzieli w godzinach 10.00-17.00.

Wystawa ta była prezentowana w Muzeum Niepodległości od 2007 roku. W czasie rewitalizacji Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów była udostępniona zwiedzającym w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Po powrocie do głównej siedziby Muzeum Niepodległości w Warszawie, zyskała nową aranżację plastyczną.

Prezentowane na niej eksponaty pokazują wszystkie etapy walki o niepodległość w ujęciu chronologicznym, a także działalność głównych polskich obozów politycznych.

Na wystawie znajdują się liczne obrazy wybitnych polskich malarzy, m.in. Jacka Malczewskiego i Antoniego Kozakiewicza, bogata kolekcja biżuterii patriotycznej oraz pamiątki dokumenty dotyczące konferencji pokojowej w Paryżu w 1919 roku.