Podsumowanie Roku Henryka Dobrzańskiego “Hubala” na Mazowszu

17 listopada 2022 roku o godzinie 17.00 w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów, siedzibie głównej Muzeum Niepodległości w Warszawie, odbyło się Podsumowanie obchodów roku Henryka Dobrzańskiego “Hubala”, patrona Mazowsza w 125. rocznicę jego urodzin.

Podczas spotkania opisane zostały wydarzenia w ramach Roku Hubala w Muzeum Niepodległości, związane m. in. z wystawą pt. „Henryk Dobrzański. Hubal 1897-1940”. Następnie odbył się Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego: prezentacja książki dotyczącej niemieckiego odwetu za działalność Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego majora Hubala, autorstwa Janusza Gmitruka i Longina Kaczanowskiego, pt. “Wszystkich wystrzelać jak psów…”

Po dyskusji na temat książki odbył się premierowy pokaz filmu dokumentalnego “Mazowsze na szlaku majora Hubala” w reż. Karola Makowskiego.

Patronat nad wydarzeniem objął Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.