PISZĄ O NAS: Zielony Sztandar

W 14. numerze Zielonego Sztandaru (5-18 lipca 2022r.) opublikowano kilka artykułów o wydarzeniach w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów – siedzibie głównej naszego Muzeum, także o wydarzeniach, których byliśmy współorganizatorami.

Pod koniec czerwca tego roku gościliśmy w naszym Muzeum Forum Samorządowe “Woda dla Polski” zorganizowane przez redakcję miesięcznika “Gospodarz. Poradnik Samorządowy” wraz z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego – Adamem Struzikiem i wsparciem dyrektora Departamentu Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Marcinem Podgórskim.

W “Sztandarze” wspomniano także o wystawie i konferencji, która odbyła się w 125. rocznicę urodzin majora Henryka Dobrzańskiego “Hubala” w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Na tym wydarzeniu prezentowaliśmy naszą wystawę pt. “Henryk Dobrzański. Hubal 1897-1940”, a ideę wystawy i działania jej towarzyszące zaprezentowali zgromadzonej publiczności Zastępca Dyrektora ds. Administracji Muzeum Niepodległości, Tomasz Jagodziński oraz pracownik Działu Promocji i Marketingu naszego Muzeum, Przemysław Gast.

20 czerwca 2022 roku odbyły się w Muzeum Niepodległości uroczyste obchody Narodowego Dnia Powstań Śląskich oraz 100. rocznicy Przyłączenia Wielkoprzemysłowej Części Górnego Śląska do Polski. W imieniu Dyrektora Muzeum Niepodległości w Warszawie dr. Tadeusza Skoczka, wydarzenie otworzyła Zastępca Dyrektora ds. Programowych dr Beata Michalec. Imprezę w dwutygodniku opisał Maciej Jakubowski, kierownik Działu Historii i Badań Naukowych naszego Muzeum.