Piłkarskie Mistrzostwa Instytucji Kultury30 listopada od godz. 9.00 w hali sportowej Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26  zapraszamy na VII już edycję Piłkarskich Mistrzostw Instytucji Kultury, połączoną z  imprezą Mikołajkowa dla dzieci. W imprezie udział wezmą m.in. Dariusz Szpakowski i Radosław Majdan.


W tym roku w turnieju wystąpi 8 drużyn składających się z piłkarzy mazowieckich instytucji kultury oraz 4 drużyny dzieci grające o puchar Niepodległości i Sportu, jako że głównymi organizatorami akcji są Muzeum Niepodległości wraz z Muzeum Sportu w Warszawie. Kibice będą mogli obserwować zmagania m.in: Muzeum Legii Warszawa, Narodowego Archiwum Cyfrowego czy Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Dodatkowo organizowane będą konkursy, quizy z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania organizatorzy przygotowali ponad 300 nagród. Łowcy autografów w czasie sportowych zmagań będą mieli okazję spotkać się m.in. z byłymi piłkarzami Legii Warszawa, czwórką Tomaszów: Sokołowskim I, Sokołowskim II, Kiełbowiczem i Jarzębowskim.

Punktem głównym programu będzie mecz Reprezentacji Artystów Polskich z Reprezentacją Onkorodziny – rodzin dzieci chorych na raka, leczących się w szpitalach onkologicznych na Mazowszu. Mecz odbędzie się o godzinę 15.00 i będzie ostatnim wydarzeniem przed finałem Piłkarskich Mistrzostw Instytucji Kultury.