Piknik z okazji 25 lat Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

W niedzielę, 29 maja 2022 roku zapraszamy do Multimedialnego Parku Fontann na piknik familijny z okazji 25 lecia Konstytucji!

Program wydarzenia:
12:00 – 18:00. Piknik
19:30 – 20:50. Koncert zespołu Mazowsze
21:30. Pokaz fontann

W czasie pikniku zapraszamy do namiotu Muzeum Niepodległości. Dział Edukacji przygotował liczne aktywności, dostosowane do zróżnicowanego wieku dzieci. Na najmłodszych czekają kolorowanki z orłem białym oraz zadanie kreatywne: projektowanie własnego herbu. Pozostali młodzi uczestnicy mogą wytężyć wzrok, aby odnaleźć różnice pomiędzy dwoma obrazkami. Młodzież szkolna może spróbować swoich sił w łamaniu szyfrów lub odnajdowaniu haseł w wykreślance związanej z konstytucją.

Odbędą się także spotkania autorskie:

– godz. 12.00 – publikację „Stefan Starzyński – gospodarz stolicy 1934-1939” zaprezentuje dr Beata Michalec (Zastępca Dyrektora ds. Programowych Muzeum Niepodległości w Warszawie)

– godz. 13.00 – publikację „Wojciech Bogumił Jastrzębowski – w 190. rocznicę wydania Konstytucji dla Europy” zaprezentuje Olgierd Łukaszewicz (My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego)

– godz. 15.00 – publikację ,,Historia konstytucji” zaprezentują: dr Janusz Gmitruk (Dyrektor Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego) oraz dr Tadeusz Skoczek (Dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie)

Będzie również możliwość zakupienia publikacji.