PAWIAK’44

28 lipca 2022 o godzinie 15.00 zapraszamy do Muzeum Więzienia Pawiak na uroczystość z okazji 78. rocznicy likwidacji więzienia Pawiak w przeddzień wybuchu Powstania Warszawskiego, organizowaną z Fundacją ART. Jej celem jest upamiętnienie wydarzeń i ofiar tej zbrodni, a także upowszechnienie wiedzy o tym tragicznym wydarzeniu.

W programie uroczystości: przemówienia okolicznościowe, w tym wystąpienia świadków historii – byłych więźniów Pawiaka, modlitwa ekumeniczna, złożenie wieńców i kwiatów pod Pomnikiem Drzewa Pawiackiego w asyście warty Honorowej Wojska Polskiego, przedstawienie teatralne PAWIAK’44 na podstawie wspomnień więźniów Pawiaka z transportu śmierci w czasie likwidacji przez Niemców więzienia.