Papież Słowianin – zwiastun nadziei


Dr Jan Sęk

Prezes Fundacji Willa Polonia

Dr Tadeusz Skoczek

Dyrektor Muzeum Niepodległości

Dr Janusz Domański

Fundacja Karola E. Lewakowskiego

 

zapraszają na spotkanie i koncert

 

Papież Słowianin – zwiastun nadziei

w ramach Festiwalu Kultury Rodzimej

 

 7 grudnia /sobota/ 2013 r., godz. 18.00

Muzeum Niepodległości

al. Solidarności 62

00-240 Warszawa

 

wstęp wolny

 

 

QUATUOR EUROPA

Cristian Ifrim   – I skrzypce

Anna Radomska  – II skrzypce

Jacek Nycz  – altówka

Małgorzata Sęk –  wiolonczela

 

 

PROGRAM KONCERTU

E. Granados (1867 -1916) –  Danza Española

           

I. Albeniz   (1860  -1909) –   Suita Hiszpańska

Asturias

Sewilla

 

P. Sarasate  (1844 – 1908) –  Romans Andaluzyjski  

          

J. Guridi   (1886  -1961) –    Dwie melodie baskijskie

Pieśń miłosna i Pieśń Ronda

 

            Amparito la Roca  –  pasodoble 

 

G.  Bizet  (1838 – 1875)  –    Suita z opery Carmen   

Los Dragons d’Alcala

    Habanera

      Seguidilla

             Marsz Torreadora

 

Dwie  uwertury z zarzueli hiszpańskiej

 

F. Chueca (1846  -1908) –    Agua, azucarillos y aguardiente

           

F.Chueca   (1846 – 1908) – Bateo

           

     bis:   J. Gardner    Tango

  1. A.     Piazolla   Tango

           

                                                                 

 

 

QUATUOR EUROPA powstał w 2000 roku z inicjatywy czwórki znakomitych muzyków, solistów najważniejszych orkiestr europejskich, których łączy wspólne zamiłowanie do muzyki kameralnej. Na co dzień pracują oni w renomowanych orkiestrach, takich jak  Orquesta de Camara del Palau de la Música Catalana, Philharmonia Orchestra of Yale, Orkiestra Filharmonii w Bukareszcie, Sinfonia Varsovia, Orquestra de Euskadi w San Sebastian, Orquesta Sinfonica de Navarra, Grupo Enigma (orkiestra kameralna) w Saragossie, Polish Camerata.

Każdy z nich reprezentuje inny kraj pochodzenia, ale łączy ich obecnie miejsce zamieszkania, w północnych prowincjach Hiszpanii (Nawarra Gipuzcoa).

Członkowie Quatuor Europa uczestniczyli w wielu konkursach muzyki kameralnej, zdobywając nagrody i wyróżnienia: Międzynarodowy Konkurs Kwartetów w Colmar, Muzyki Kameralnej w Belgradzie oraz w Łodzi, Concurs Germans Claret, Concurs de Cambra Sofia Puche w Hiszpanii, oraz jako soliści : Konkurs im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Międzynarodowy Konkurs Nicanor Zabaleta w San Sebastian, Konkurs Wiolonczelowy im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu.

 

Brali udział w wielu festiwalach muzyki kameralnej: Festival de Perigord Noir, Festival de  Musica Visual en Lanazarote, Festival Musikaste w Renteria – San Sebastian, Quincena Musical de Donosti, Caper Lubliniensis, Muzyka i Architektura w Toruniu, Festiwal Zespołów Kameralnych w Warszawie.

 

Wraz z różnymi zespołami i jako soliści dokonali wielu nagrań dla tak ważnych firm dyskograficznych, jak Harmonia Mundi, Naxos, Cristal Records, Nimbus, Discoby,Elkar, Polskie Radio i TV Polonia.

 

Występowali na scenach najważniejszych sal koncertowych Europy, Azji i Ameryki uczestnicząc w wielu podróżach artystycznych realizowanych z grupami kameralnymi, jak i z orkiestrami, w których pracują.

 

Oprócz działalności koncertowej wszyscy muzycy zespołu aktywnie udzielają się pedagogicznie, współpracując z najważniejszymi centrami edukacji muzycznej w Hiszpanii i w Polsce oraz prowadzą letnie kursy mistrzowskie dla wybitnie uzdolnionej młodzieży.

Od roku 2009 regularnie odbywają muzyczne podróże do Polski, grając utwory czołowych kompozytorów hiszpańskich i europejskich.

 

Quatuor Europa współpracuje także z solistami takiej rangi, jak Peter Verhoyen, Thomas Indelmuhle, Maciej Pikulski,  Eva Fontalba, Frank Coryn, Łukasz Krupiński i Vadim Tsibulevsky.