“Nie bój się chcieć” – Warszawski Festiwal Kultury bez Barier

to hasło
5. Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier,
odbywającego się w dniach
29 września – 15 października 2017 r.

Muzeum Niepodległości w Warszawie
zaprasza w ramach Festiwalu na dwa spotkania w swoim oddziale,
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej,
ul. Skazańców 25.

Są to:
– w ŚRODĘ 4 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 12.00
lekcja muzealna „Ojczyzna na pięciolinii”, prowadzenie Michał Rybak

– w ŚRODĘ 11 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 12.00
projekcja filmu „Człowiek świętego imienia. Rzecz o Romualdzie Traugutcie”
połączona z prelekcją, prowadzenie Michał Cieślak

Hasło tegorocznej edycji – Nie bój się chcieć – odzwierciedla założenie i cele festiwalu. Jego twórcom przyświeca idea zniesienia wszelkich przeszkód uniemożliwiających swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. Chodzi o to, by tworzący kulturę chcieli ją kierować do jak największej liczby odbiorców, bez względu na ich ograniczenia, a ci, do których ta oferta jest adresowana – nie bali się chcieć z niej korzystać.

5. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier organizowany jest przez Fundację Kultury bez Barier, Miasto Stołeczne Warszawa, TR Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury oraz Disney Polska. Realizują go 74 instytucje w Warszawie oraz Białymstoku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynku, Pruszkowie, Rzeszowie, Sieradzu, Stalowej Woli, Wałbrzychu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Żelazowej Woli. Kina, teatry, galerie, muzea oraz wszystkie inne miejsca festiwalowych wydarzeń przygotowały bogatą ofertę artystyczną, odpowiednio dostosowanych pokazów filmowych, spektakli, wystaw, warsztatów. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Szczegółowy program Festiwalu:
www.wfkbb.pl