Narodowy Dzień Powstań Śląskich – 100. rocznica Przyłączenia Wielkoprzemysłowej Części Górnego Śląska do Polski w Muzeum Niepodległości

20 czerwca 2022 roku o godzinie 17.30 rozpoczęliśmy uroczyste obchody Narodowego Dnia Powstań Śląskich oraz 100. rocznicy Przyłączenia Wielkoprzemysłowej Części Górnego Śląska do Polski. W imieniu Dyrektora Muzeum Niepodległości w Warszawie dr. Tadeusza Skoczka, wydarzenie otworzyła Zastępca Dyrektora ds. Programowych dr Beata Michalec. Odbył się wspaniały koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz recital światowej sławy pianistki Lidii Grychtołównej. Wręczono doroczną nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Warszawie. Nagrodę otrzymał pan Marian Dziędziel. Na zakończenie wykład pt. „Geneza powrotu Górnego Śląska do Polski 1922 r” wygłosił prof. dr hab. Marek Drozdowski.

Wydarzenie otwiera dr Beata Michalec, Zastępca Dyrektora ds. Programowych
Zastępca Dyrektora ds Programowych dr Beata Michalec oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
W czasie koncertu
prof. dr hab. Marek Drozdowski oraz dr Beata Michalec
Światowej sławy pianistka Lidia Grychtołówna podczas recitalu w Muzeum Niepodległości.
Wystąpienie prof. dr hab. Marka Drozdowskiego pt.: „Geneza powrotu Górnego Śląska do Polski 1922 r”
Laureat dorocznej Nagrody Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Warszawie pan Marian Dziędziel,

__________________________________________________________________________________________________________