Nagroda dla Muzeum Niepodległości za album “Powstanie styczniowe”


Album Powstanie Styczniowe pod redakcją dr. Tadeusza Skoczka, wydany przez: Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Prowincjonalną Oficynę Wydawnicza Proszówki w 2013 otrzymał nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka.

 

Wręczenie nagrody nastąpi w dniu 17 maja 2013 r. na Stadionie Narodowym podczas IV Warszawskich Targów Książki.

 

Nagroda im. prof. Jerzego Skowronka – nagroda honorowa przyznawana autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki. Ustanowiona w 1997 r. dla upamiętnienia tragicznie zmarłego naczelnego dyrektora Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych Jerzego Skowronka. Przewodniczącą jury jest prof. Barbara Grochulska z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Przyznawana podczas Targów Książki Historycznej w Warszawie.

 

 Album Powstanie styczniowe wydany w 2013 roku w serii Polskie powstania narodowe, pod patronatem Stowarzyszenia Muzealników Polskich i Biblioteki Jagiellońskiej, w wersji językowej angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej.

 

Barwne reprodukcje ze zbiorów m. in. Muzeum Narodowego w Krakowie, Biblioteki Narodowej i Muzeum Niepodległości w Warszawie ukazują szeroką panoramę przygotowań do powstania, przebiegu i represji popowstaniowych.

Publikacja została przygotowana we współpracy z Oficyną Wydawniczą Proszówki, w ramach obchodów 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

 

http://archiwum.muzeum-niepodleglosci.pl/wp-content/uploads/2012/10/Ok%C5%82adka-Powstanie-Styczniowe.jpg

http://archiwum.muzeum-niepodleglosci.pl/wp-content/uploads/2012/10/2013.01.22.-Album.-oferta-1.pdf