Muzeum Niepodległości na Targach Książki Historycznej

92 – to numer stoiska Muzeum Niepodległości

na XXVI TARGACH KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ,

odbywających się

od czwartku 30 listopada do niedzieli 3 grudnia 2017 r.

w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nasze publikacje można też obejrzeć

na stoisku Stowarzyszenia Muzealników Polskich (91).

Wśród nowości między innymi: „Polonia Restituta 1914–1918” – album pod red. Tadeusza Skoczka; „Stanisław Wyspiański. Dzieła malarskie” – reprint albumu z roku 1925 ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej; tytuły z serii „Twórcy Państwowości Polskiej”, m.in. „Wincenty Witos – współtwórca niepodległej” pióra Janusza Gmitruka i „Roman Dmowski – współtwórca niepodległej” Jana Engelgarda. Ponadto „Lwowianie w świecie”, wydany przez Fundację Polonia Semper Fidelis zbiór referatów wygłoszonych podczas XVI Międzynarodowego Sympozjum Biografistyki Polonijnej „Lwowianie w świecie”, zorganizowanego – między innymi przez Muzeum Niepodległości – 17 listopada tego roku w Warszawie.

W czwartek 30 listopada w g. 13.00–14.00 na stoisku 92 swoją najnowszą książkę „Tradycje patriotyczne elementem kształtowania zbiorowej świadomości historycznej w II Rzeczypospolitej” będzie podpisywała dr Jolanta Załęczny, kierownik Działu Historii i Badań Naukowych Muzeum Niepodległości.

Zapraszamy!