Muzeum Bitwy Warszawskiej – umowa podpisana

20 października 2021 roku w Radzyminie podpisano umową dot. budowy MUZEUM BITWY WARSZAWSKIEJ.
Dokument został podpisany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pana Adama Struzika oraz Burmistrza Miasta i Gminy Radzymin, pana Krzysztofa Chacińskiego.

Obydwa Samorządy uznały, iż Muzeum Bitwy Warszawskiej zostanie oddziałem Muzeum Niepodległości w Warszawie. Nowy oddział ma zostać przekazany Muzeum Niepodległości w 2023 roku.

W spotkaniu uczestniczyli: p. Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, p. Izabela Stelmańska – zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, p. Tomasz Jagodziński – zastępca dyrektora ds. administracyjnych Muzeum Niepodległości w Warszawie, p. Krzysztof Chaciński – Burmistrz Radzymina, p. Elżbieta Darka – przewodnicząca Rady Miejskiej w Radzyminie, p. Krzysztof Dobrzyniecki – zastępca Burmistrza Radzymina, p. Artur Goryszewski – Skarbnik Gminy Radzymin, a także przedstawiciele wykonawcy: p. Dawid Dąbkowski – prezes firmy Eurodom sp. z o.o,, p. Łukasz Dąbkowski – wiceprezes Eurodom Sp. z o.o,, p. Jan Wnuk – prezes Towarzystwa Przyjaciół Radzymina oraz radni Rady Miejskiej w Radzyminie: p. Monika Sztuka-Brzezińska – Przewodnicząca Komisji Infrastruktury, p. Mariusz Wilkowski – Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów, p. Agnieszka Oniszk-Stachyra oraz p. Marek Brodziak.

fotografia ze strony radzymin.pl