Moniuszko w Muzeum Niepodległości

„Ja nic nowego nie tworzę; wędruję po polskich ziemiach, jestem natchniony duchem polskich pieśni ludowych i z nich mimo woli przelewam natchnienie do wszystkich moich dzieł” – te słowa wybitnego kompozytora najpełniej oddają charakter jego twórczości.

W roku 2019 przypada 200, rocznica urodzin tego wybitnego polskiego kompozytora, dyrygenta, twórcy polskiej opery narodowej. Sejmik Województwa Mazowieckiego ustanowił Moniuszkę patronem mijającego roku. Muzeum Niepodległości – wpisując się w obchody – zaprasza na „Muzealne Spotkanie z Moniuszką” dnia 18 grudnia 2019 r. o godz. 12.00 w Sali audiowizualnej im. Karola Beyera w X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej.

W ramach wydarzeń czekają na nas:

Koncert „Moniuszko z 1000 i jednej nocy” w wykonaniu Marii Pomianowskiej

Prelekcja dr Tomasza Piekarskiego z Instytutu Historii Nauki PAN zatytułowana Patriotyczny wydźwięk twórczości Stanisława Moniuszki

Prezentacja albumu Stanisław Moniuszko pod red. Tadeusza Skoczka