List od Pana Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego

W dniu 22 lutego 2022 dr Janusz Gmitruk – Dyrektor Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Jerzy Janczak – Prezes Zarządu Wydawnictwa Green Light Media, Krzysztof Piotr Szwedowski – Prezes Zarządu Fundacji Instytut im. Władysława Bartoszewskiego oraz nasz Dyrektor dr Tadeusz Skoczek otrzymali list od Pana Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego. List dotyczył współorganizowanego przez nas wydarzenia, wystawy pn. “Warto być przyzwoitym…” zorganizowaną z okazji 100. rocznicy urodzin prof. Władysława Bartoszewskiego. Wystawie towarzyszyła konferencja, na której dr Tadeusz Skoczek wygłosił wykład pt. “Warszawski Pierścień Śmierci”.

W Muzeum Więzienia Pawiak z okazji rocznicy odbyło się spotkanie pt. “Warto być przyzwoitym – Spotkanie z okazji 100. rocznicy urodzin Władysława Bartoszewskiego”. W spotkaniu udział wzięli – Władysław Teofil Bartoszewski – poseł na sejm RP., Beata Michalec – z-ca Dyrektora Muzeum Niepodległości ds. programowych, Kacper Pietrusiński – radny m.st. Warszawy, Joanna Gierczyńska – kierownik Muzeum Więzienia Pawiak.

Poniżej publikujemy treść listu.