Kolegium naukowe

17 marca 2021 roku przypada 100. rocznica uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy konstytucji marcowej – pierwszej nowoczesnej ustawy zasadniczej w dziejach naszego kraju. Z tej okazji – w przeddzień rocznicy – w sali kinowej im. Karola Beyera (Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej) odbyło się spotkanie Kolegium Naukowego Muzeum Niepodległości w Warszawie. Pani dr Beata Michalec, Zastępca Dyrektora naszej placówki wygłosiła referat zatytułowany „17 marca 1921 roku Rzeczpospolita wchodzi na drogę prawnego rozwoju”. Głos w dyskusji poświęconej tytułowej ustawie i okolicznościom jej uchwalenia zabrali: Pan dr Tadeusz Skoczek, Dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Pan kustosz Jan Engelgard.