Kolęda polska – koncert Pawła Orkisza

Zapraszamy na koncert Pawła Orkisza

Kolęda Polska

Kolędy tradycyjne i autorskie w wykonaniu Pawła Orkisza i Jarosława Miszczyka.

7 stycznia 2019 roku, godz. 18.00

Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

ul. Skazańców 25

Bilety do nabycia w kiosku Muzeum

rezerwacja: kiosk@muzeumniepodleglosci.art.pl

Paweł Orkisz

Krakowski poeta i bard
Autor niezwykłych ballad, przepięknych pieśni i płyt z muzyką leczącą duszę

Paweł Orkisz – ur. 1955, pochodzi z Andrychowa w Małopolsce
Autor nastrojowych ballad i popularnych piosenek turystycznych (m.in. żeglarskiego hitu “Przechyły”). Pisze i komponuje. Zaczynał od klubów studenckich Krakowa i nurtu piosenek turystycznych, ale go po prostu muzycznie i artystycznie przerósł. . Zbudował własny swiat ciepłych i pozytywnych pieśni i wierszy.
Od ponad 35 lat śpiewa także polskie tłumaczenia – głównie własne – pieśni największych bardów naszych czasów (Okudżawa, Cohen, Wysocki, Nohavica, Brassens)

Jest autorem wszechstronnym. Śpiewa psalmy, ballady kolędowe, mądre pieśni patriotyczne, choć jego głównym nurtem pozostają pieśni drogi, ballady o miłości i afirmacji życia.

Ma bardzo szeroki repertuar. I – co ciekawe – śpiewa w kilku językach. Kiedyś redagował popularne w środowisku krakowskim śpiewniki studenckie. Był związany ze środowiskiem krakowskiej “Beczki”, w czasie stanu wojennego koncertował dla środowisk opozycyjnych w całej Polsce.