HISTORIA RODZINY CEJZIK

Aptekarz, fotograf, przyrodnik, działacz niepodległościowy, trener, podróżnik, pianistka, patriota, pedagog, żołnierz, topograf, skrzypek, farmaceuta, nauczycielka, olimpijczyk, muzyk, wychowawca, urzędnik, lekkoatleta, architekt, lekarz, sportowiec, wiolonczelista, chemik … – to tylko niektóre z wielu zawodów, umiejętności, pasji i zainteresowań jakie odnajdujemy w rodzinie Julii i Michała Cejzik. W rodzinie szczególnej, która przez pokolenia pielęgnowała i zachowywała najważniejsze wartości. W rodzinie, gdzie walczono i oddawano życie za Polskę, umierając często w opinii świętości. W rodzinie, gdzie ważny był drugi człowiek.

Przedstawienie historii Julii, Michała, Andrzeja, Antoniego, Elizy i wielu innych jest po to, aby pamięć o ich bohaterskim życiu wydobyć i ocalić od zapomnienia.
Stąd pomysł sympozjum historycznego, którego organizatorami są:
Zgromadzenie Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza
Muzeum Niepodległości w Warszawie
Archiwum Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Zapraszamy do udziału w tej opowieści, którą będziemy transmitować online w dniu 5 czerwca 2021 roku od godziny 12.00 na kanale YouTube Muzeum Niepodległości w Warszawie: