Historia Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy stałej “Historia Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów, która jest dostępna w Muzeum Niepodległości w Warszawie przy al. Solidarności 62 od środy do niedzieli w godzinach 10.00-17.00.

Wystawa ,,Historia pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów” oparta jest na reprodukcjach wizerunków przedstawiających dawnych właścicieli, historycznych rzutach budynku oraz fotografiach z okresu dwudziestolecia międzywojennego prezentujących wnętrza.

Przypomniany na niej też został słynny plafon Henryka Siemiradzkiego ,,Światło i Ciemność”, który został zniszczony podczas II wojny światowej, jak też rozmiar zniszczeń, któremu podczas Powstania Warszawskiego uległ pałac, pełniący ważny punkt oporu.

Całość uzupełniona jest oryginalnymi obrazami, na których uwidoczniony został pałac: grafika Józefa Młynarskiego Warszawskie dzieci z cyklu ,,Powstanie Warszawskie 1944”, obraz Wandy Wadeckiej, Muzeum Lenina w Warszawie oraz obraz Edwarda, Muzeum Lenina.