Galeria Jednego Obiektu


Celem wystawy cyklicznej “Galeria Jednego Obiektu”, trwającej w naszej placówce od listopada 2012 roku, jest zaprezentowanie najciekawszych obiektów z naszych zbiorów, które, ze względów merytorycznych, nie mogły być eksponowane na wystawach stałych i czasowych, organizowanych w ostatnich latach. Od jesieni ubiegłego roku przeszliśmy na cykl kwartalny prezentcji tytułowych dzieł – dzięki temu zwiedzający mają okazję przez dłuższy czas obcować z wybranymi pracami. Najczęściej są to obrazy, rzadziej grafiki bądź realia. W dwóch wypadkach odeszliśmy od pojedynczych przedmiotów na rzecz niewielkich kolekcji, obejmujących pamiątki, związane z obchodzonymi rocznicami wydarzeń historycznych..

 

Tematem pierwszej w tym roku odsłony Galerii Jednego Obiektu będzie obraz olejny pt.”W okopach”, pędzla Wincentego Wodzinowskiego. Na prezentację tego dzieła zdecydowaliśmy się w związku z, przypadającą w roku bieżącym, 100. rocznicą wybuchu I wojny światowej i czynu zbrojnego Legionów Polskich. 

 

Otwarcie: 23 stycznia (czwartek), godz. 12.00, Sala Kinowa Muzeum Niepodległości w Warszawie, obraz prezentowany będzie w galerii, mieszczacej się w górnym hallu muzeum do dnia 4 maja br.

w okopach kopia