“Dziesięciu z Pawiaka” – projekcja filmu

W związku ze 110 rocznicą słynnej ucieczki więźniów z Pawiaka zapraszamy na pokaz pochodzący z 1931 r. pokaz filmu

Dziesięciu z Pawiaka

Projekcji towarzyszyć będzie komentarz dr Agnieszki Janiak-Jasińskiej.

„Dziesięciu z Pawiaka”

W ramach obchodów 110. rocznicy akcji uwolnienia zagrożonych karą śmierci więźniów politycznych z Pawiaka, proponujemy Państwu udział w cyklu imprez tematycznych, przybliżających tamte wydarzenia:

– w niedzielę, 24 kwietnia, o godzinie 11:00, w Muzeum Niepodległości w Warszawie (al. Solidarności 62) odbędzie się pokaz filmu „Dziesięciu z Pawiaka” (1931), poprzedzony prelekcją Pani dr Agnieszki Janiak-Jasińskiej;

– na środę, 27 kwietnia zaplanowaliśmy dwa pokazy filmowe, połączone z komentarzem historycznym Pani dr Janiak-Jasińskiej. Oba seanse odbędą się w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej (ul. Skazańców 25), o godzinach: 9:30 i 12:00. W przerwie między pokazami, o godzinie 11:30, zaprezentujemy Państwu cykl powiązanych fabularnie scen historycznych, poświęconych działaniom konspiracyjnym organizacji niepodległościowych i zbrojnym wystąpieniom przeciw zaborcom rosyjskim w latach 1905-1907. W ich realizacji weźmie udział Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Pasjonaci warszawy 1939-1945”.

Serdecznie zapraszamy!

24 kwietnia (niedziela) godz. 11.00