Dzień Wszystkich Świętych – złożenie wiązanek na grobach Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego i Władysława Reymonta

W dniu 28 października składaliśmy wiązanki na grobach Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego i Władysława Reymonta w związku z Dniem Wszystkich Świętych. Obecny rok decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego ustanowiono rokiem W.B. Jastrzębowskiego na Mazowszu. Ponadto wspólnie z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego sprawujemy opiekę nad grobem Władysława Reymonta. Delegacje Muzeum Niepodległości (T. Jagodziński, J. Jaskólski, B. Kłusek, M. Wieczorek), MHPRL (J. Gmitruk) i Fundacji My Obywatele UE im. W.B. Jastrzębowskiego (O. Łukaszewicz) wspólnie złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze na obu mogiłach.

28 października 2021,
Cmentarz Powązkowski w Warszawie