Dzień otwarty w Muzeum Więzienia Pawiak i Mauzoleum Walki i Męczeństwa

Serdecznie zapraszamy na trzecie wydarzenie z cyklu dni otwartych w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Zapraszamy w sobotę 4 września, już od godziny 10.00. Program otwiera pokaz filmu “Pawiak w relacjach świadków” w Muzeum Więzienia Pawiak, natomiast dzień otwarty w Mauzoleum Walki i męczeństwa rozpoczynamy kuratorskim zwiedzaniem ekspozycji “Areszt śledczy w Gestapo na Al. Szucha 25”.

Muzeum Więzienia Pawiak

W programie oprócz wspomnianego filmu “Pawiak w relacjach świadków”, odbędzie się projekcja filmu pt. “Ta nasza młodość” (godzina 14.00). Zapraszamy także na zwiedzanie kuratorskie ekspozycji “Pawiak 1835-1944” (kolejno w godzinach 12.00, 14.00, 16.00). Przez cały dzień można będzie zakupić w atrakcyjnych cenach książki z naszego wydawnictwa. Kiermasz trwał będzie od 10.00 do 17.30. Całość wydarzenia ubarwią scenki z udziałem rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Pasjonaci Historii Warszawy 1939-1945.

Mauzoleum Walki i Męczeństwa

Szczególnie zapraszamy na spacer śladami zamachów przeprowadzonych na katach Warszawy przez polskie podziemie, godzina 12.00. Kuratorskie zwiedzanie wystawy “Areszt śledzczy w Gestapo na Al. Szucha 25” odbędzie się o godzinie 10.00 i 14.00.

Serdecznie zapraszamy!