Dyskusja “Mit mjr. Hubala. Kontrowersje” – fotorelacja

24 marca odbyła się dyskusja panelowa, będąca wydarzeniem towarzyszącym naszej wystawie pt. “Hubal. Henryk Dobrzański 1897-1940“. W dyskusji pt. “Mit mjr. Hubala. Kontrowersje” wzięli udział prof. dr hab.  Witold Modzelewski (Prezes Instytutu Studiów Podatkowych), prof. dr hab. Marek Dutkiewicz, (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych, Zakładu Historii Powszechnej) oraz dr Janusz Gmitruk (Dyrektor Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego). W panelu z ramienia naszego muzeum uczestniczył Jarosław Jaskólski (p.o. Kierownika Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej). Gospodarzem wydarzenia był dr Tadeusz Skoczek (Dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie) wraz z współorganizatorami wydarzenia Andrzejem Dyszyńskim (Prezes Stowarzyszenia Hubalowa Rodzina) oraz Henrykiem Sobierajskim (Honorowym Członkiem Stowarzyszenia Hubalowa Rodzina, wnukiem mjr. Henryka Dobrzańskiego – Hubala).

Naszym gościem była także Małgorzata Potocka (Dyrektor Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu), która opowiedziała nam m.in. o kulisach pracy w filmie pt. Hubal (1973).

Moderatorem dyskusji był Wiesław Walendziak.

Po dyskusji goście obejrzeli filmu pt. Hubal (1973) w reż. B. Poręby.

Dyskusja była transmitowana na żywo na kanale Muzeum Niepodległości w serwisie Youtube.

24 marca 2022 roku
Muzeum Niepodległości w Warszawie
Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów
al. Solidarności 62
Warszawa

Na zdjęciu uczestnicy panelu (od lewej): Jarosław Jaskólski, prof. Witold Modzelewski, Wiesław Walendziak, prof. Marek Dutkiewicz, Henryk Sobierajski, dr Janusz Gmitruk.

………………………………..………………………………..………………………………..………………………………..………………………………..…………