Dr Beata Michalec gościem w Radio RDC!

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Zastępcą Dyrektora ds. Programowych Muzeum Niepodległości dr Beatą Michalec, autorką monografii o Stefanie Starzyńskim pt. “Stefan Starzyński – gospodarz stolicy w latach 1934-1939”. Rozmowa odbyła się 6 lipca 2022 roku w Radio RDC, a przeprowadził ją redaktor naczelny oraz dyrektor programowy Radia RDC – Grzegorz Chlasta.

Stefan Starzyński jest zazwyczaj przedstawiany jako bohater września 1939 roku, dlatego też autorka postanowiła zaprezentować prezydenta Warszawy, jako gospodarza miasta w latach 1934−1939. W ponad 1000 stronicowej publikacji ukazuje jego pracę, dorobek i wysiłek, jaki włożył wraz ze swoimi współpracownikami w to, aby Warszawa zmieniła swoje oblicze.

Publikacja pod redakcją dr. Tadeusza Skoczka (Dyrektora Muzeum Niepodległości w Warszawie) została wydana została przez nasze Muzeum w ramach serii wydawniczej Biblioteka Kwartalnika „Niepodległość i Pamięć”.

Rozmowa do wysłuchania tutaj.

Książkę można zakupić w Księgarni Muzeum Niepodległości lub za darmo pobrać wersję elektroniczną z Działu Publikacji naszego Muzeum.

dr Beata Michalec i Grzegorz Chlasta/fot. RDC