Muzeum Niepodległości w Warszawie w bieżącym roku realizuje projekt pn. Budowa oraz przebudowa instalacji wentylacji i klimatyzacji w Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy al. Szucha 25.

Celem zadania jest podniesienie standardu pomieszczeń ekspozycyjnych, stworzenie optymalnych warunków dla muzealiów, a także poprawa warunków dla osób przebywających w Mauzoleum – naszych gości oraz pracowników.

Zakres prac obejmuje :

– instalacje wentylacji

– instalacje skroplin

– instalacje freonową

– instalacje odzysku ciepła

– instalacja elektryczna na potrzeby zasilania urządzeń wentylacyjnych

Projekt finansowany jest z dotacji celowej przyznanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

W związku z remontem instalacji wentylacyjnej – począwszy od 23 maja 2022 r. aż do odwołania Mauzoleum Walki i Męczeństwa będzie zamknięte dla zwiedzających nie tylko w poniedziałki i wtorki, lecz także w każdą kolejną środę. Po 23 maja 2022 r. zapraszamy więc Państwa do zwiedzania od czwartku do niedzieli włącznie. Za niedogodności przepraszamy.