Bitwa o Anglię w Galerii Brama BielańskaW najbliższy czwartek o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii Brama Bielańska na wernisaż wyjątkowej wystawy “Tak niewielu w heroicznej obronie nieba nad Anglią. Polacy w powietrznej kampanii w 1940 r.”

Z okazji 80. rocznicy Bitwy o Anglię będzie można oglądać niecodzienne eksponaty w dwóch salach wystawowych Galerii. W Sali “Bitwa o Anglię” będzie można zobaczyć m.in. Oryginalny polski paszport z 1939 r.(Takie dokumenty otrzymywali polscy lotnicy podróżując przez Europę do Francji, po ewakuacji z polski we wrześniu 1939 r. ), Francuską oryginalną skórzaną pilotkę ( Takie wyposażenie było wykorzystywane przez polskich pilotów we Francji w 1940 r. ) czy Wyposażenie pilota myśliwskiego do lotów z okresu Bitwy o Anglię. Mundur oficerski składający się z kurtki i spodni gabardynowych.


W Sali “Współczesność” zaprezentowane zostaną m.in.Oryginalny drążek sterowy samolotu myśliwskiego MiG , Współczesny ubiór wysokościowy pilota samolotu Mig 29 czy Hełm Gentex HGU 55p wraz z maską tlenową MBU 12 pilota myśliwców F-16C/D Block52+


Wystawę będzie można oglądać na 27 września br.