Bezpłatne zwiedzanie Pałacu!

W najbliższą niedzielę 18 lipca 2021 roku zapraszamy do głównej siedziby Muzeum Niepodległości w Warszawie na bezpłatne zwiedzanie. W Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów przy al. Solidarności 62 czeka aż 7 wystaw!

🕘 Muzeum otwarte w godzinach 10.00 – 17.00 (ostatnie wejście o godzinie 16.30).

Wystawy stałe:
🔹 Polonia Restituta. O Niepodległość i granice 1914-1921
🔹 Z Orłem Białym przez wielki. Symbol władców, państwa i narodu
🔹 Kresy i bezkresy w zbiorach Muzeum Niepodległości
🔹 Historia Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów

Wystawy czasowe:
🔸 Aktywna Kultura Pamięci. Kobiece doświadczenie obozu koncentracyjnego.
🔸 Sławę nam znaczono stworzyć… – zbiory związane z odrodzeniem Polski w 20-leciu międzywojenny.
🔸 POIiŚ o przeszłości – odkrycia archeologiczne i paleontologiczne w trakcie realizacji projektów dofinansowanych ze środków unijnych.

O godzinie 12.00 odbędzie się kuratorskie zwiedzanie wystawy Polonia Restituta. O Niepodległość i granice 1914-1921. Prześledzimy wszystkie etapy walki o niepodległość w ujęciu chronologicznym, a także zapoznamy się z działalnością głównych polskich obozów politycznych. Oprowadza Jan Engelgard.

* w związku z zagrożeniem epidemicznym o prosimy zachowanie bezpiecznej odległości oraz zakrywanie ust i nosa