85-lecie Janusza Garlickiego


Z okazji 85 urodzin dr Janusza Garlickiego w niedzielę 21 listopada 2021 roku o godz. 12.00 w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów odbyła się premiera filmu dokumentalnego „Doktór Polskich Orłów”. Jest to film biograficzny o jubilacie, lekarzu polskiej reprezentacji w piłce nożnej w latach 1970-1982. Wydarzenie było współorganizowane ze Stowarzyszeniem: Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych.

Wspomnienia doktora Garlickiego to kopalnia wiedzy, anegdot i prywatnych historii z życia polskiej reprezentacji w piłce nożnej pod kierunkiem Kazimierza Górskiego i innych wielkich trenerów. Jako lekarz, był na olimpiadzie w Monachium, opatrywał zawodników podczas legendarnego meczu na Wembley – jest częścią legendy polskiej piłki, która do dziś zachwyca i wzrusza. W filmie uwieczniono najbarwniejsze wspomnienia doktora Garlickiego związane z Kaziem, Jankiem, Włodkiem i złotymi latami polskiej piłki. Wypowiedzi bohatera wzbogacą rozmowy z jego współpracownikami, byłymi zawodnikami oraz trenerami oraz nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia i nagrania z prywatnego archiwum.


Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Dyrektor Muzuem Niepodległości, dr Tadeusz Skoczek, w trakcie uroczystości odczytał list z życzeniami od Pana Adama Struzika.


Laudację na cześć jubilata wygłosił Prezes Fundacji Kazimierza Górskiego Pan Janusz Jesionek. Wydarzenie uświetnił występ artystyczny “Piosenki lwowskie” Wojciecha Machnickiego z akompaniamentem Zbigniewa Rymarza.

Życzenia dla jubilata przekazał także Wojewoda Mazowiecki Pan Konstanty Radziwiłł.


doktor Janusz Garlicki
dr Tadeusz Skoczek, Dyrektor Muzuem Niepodległości, odczytuje list z życzeniami od Marszałka Adama Struzika
Janusz Jesionek, Prezes Fundacji Kazimierza Górskiego, wygłasza laudację
Występ artystyczny “Piosenki lwowskie” Wojciecha Machnickiego z akompaniamentem Zbigniewa Rymarza
Marek Książek wraz z jubilatem
Pokaz filmu “Doktór Polskich Orłów”