155. Rocznica Stracenia Romualda Traugutta

5 sierpnia 2019r. (poniedziałek), godz. 12:00, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

W dniu 5 sierpnia br. Obchodzimy 155. rocznicę stracenia Romualda Traugutta, ostatniego dyktatora Powstania Styczniowego. Wraz z innymi czterema członkami Rządu Narodowego (Janem Jeziorańskim, Romualdem Żulińskim, Rafał Krajewskim i Józefem Toczyskim) został stracony na stokach Cytadeli Warszawskiej w obecności ok. 30 tys. mieszkańców Warszawy.

Jak co roku Muzeum Niepodległości organizuje uroczystość składania wieńców i kwiatów w Galerii Rządu Narodowego na dziedzińcu Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.  Po uroczystości zapraszamy do odwiedzenia celi Romualda Traugutta na wystawie stałej „Więźniowie X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej” oraz na prezentację fotografii oryginalnych pamiątek pozostałych po Romualdzie Traugutcie, przechowywanych w Muzeum im. Księdza Józefa Jarzębowskiego w Licheniu.