WARSZAWSKI FESTIWAL MŁODZIEŻY


Od 6 do 22 października 2018

trwa

WARSZAWSKI FESTIWAL MŁODZIEŻY

 

Muzeum Niepodległości zaprasza w ramach festiwalu na wydarzenie zorganizowane w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, ul. Skazańców 25:

 

ZAJĘCIA Z GRAFIKI WARSZTATOWEJ POD HASŁEM

„100 PLAKATÓW NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”,

które odbędzie się w trzech terminach:

– w środę 10 października w g. 11.00–12.30 (zapisy grupowe)

– w piątek 12 października w g. 10.00–11.30 (zapisy grupowe)

– we wtorek 16 października w g. 9.30–11.00 (zapisy grupowe)

 

Kontakt: http://www.festiwal.wwarszawie.org.pl/kontakt.html

 

Uczestnicy zajęć tworzą projekty plakatu z okazji obchodów 100. rocznicy powrotu Polski na mapę Europy. Przedsięwzięcie przygotowane zostało przez Muzeum Niepodległości we współpracy ze Stowarzyszeniem „Z Siedzibą w Warszawie”, które zachęca: „poznamy w praktyce pojęcia takie, jak matryca, odbitka, nakład. Spróbujemy swoich sił w grafice warsztatowej, przy użyciu wałków, farby i prasy drukarskiej. Poznamy magię plakatu, ucząc się przy tym języka graficznego. Zapraszamy na warsztaty, na których pod okiem profesjonalistów stworzysz plakat na Święto Niepodległości. Świętuj razem z nami i zdobywaj wiedzę i umiejętności!”. Miejsce twórczych działań oraz inspirację w postaci reprodukcji plakatów ze swoich bogatych zbiorów zapewnia uczestnikom Muzeum. Prowadzącymi spotkania są Edyta Ołdak i Marcin Markiewicz ze Stowarzyszenia.

Zajęcia odbywają się w ramach dotowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego projektu edukacyjnego Muzeum Niepodległości pt. „100 na 100”. Podczas spotkań wykorzystany zostanie sprzęt komputerowy zakupiony w związku z jego realizacją. Ideą przewodnią całego projektu jest upowszechnianie wiedzy o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918 i ówczesnym kształtowaniu się jej granic oraz popularyzowanie postaw patriotycznych. Poza warsztatami plastycznymi – w projekcie, którego realizację zaplanowano do roku 2021, przewidziane są także: tradycyjnie organizowany przez Muzeum konkurs „Niepodległa”, warsztaty fotograficzne dla 100 osób, 100 wykładów popularyzatorskich, 100 lekcji muzealnych zorganizowanych poza Muzeum, 100 odsłon wystawy planszowej poświęconej twórcom Niepodległej przygotowanych w różnych miejscach kraju.

 

 

Więcej o Festiwalu: (http://www.wwarszawie.org.pl/pl/component/content/article/23-wersja-polska/projekty-opisy/290-festiwal-zaproszenie.html).