Apollo Józef Nałęcz Korzeniowski – patriota zapomniany

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Niepodległa”

Apollo Józef Nałęcz Korzeniowski – patriota zapomniany

Wykład Krzysztofa Bąkały

10 czerwca 2018 r. godz. 12.00 sala kinowa

Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

(oddział Muzeum Niepodległości)

Warszawa, ul. Skazańców 25

W roku Wielkiej Rocznicy przypominamy sylwetki więźniów carskiego aresztu w X Pawilonie szczególnie zasłużonych dla dzieła Niepodległości. Styczeń był czasem wspominania największych i najbardziej „pomnikowych” postaci: Romualda Traugutta, Aleksandra Sochaczewskiego, Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego; jednakże nie tylko oni mieli swój udział w przywróceniu Polski na mapę Europy. 21 czerwca w ramach cyklu „Niepodległa” Kierownik Działu Edukacji Krzysztof Bąkała opowie o Apollo Józefie Korzeniowskim zapomnianym ojcu Józefa Konrada Korzeniowskiego. Pisarzu i działaczu niepodległościowym więzionym w X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej. Postaci zatartej w świadomości społecznej. Spotkanie będzie próbą odpowiedzi na pytanie – czy trwanie w tej niepamięci jest uzasadnione?