VI bieg o Puchar im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

W dniu 21 września br. w Parku ,,Skarpa Potocka” odbył się zorganizowany przez Dzielnicę Żoliborz m.st. Warszawy, VI bieg o Puchar im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Zawody otworzyli: burmistrz Krzysztof Bugla oraz rodzina pułkownika Witolda Pileckiego. Sygnał do startu dał wnuk bohatera.

Na głównym, liczącym 10 km dystansie, pobiegło ponad 300 osób, w biegach na krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży szkolnej (szkoły podstawowe i gimnazja) – ponad 100, zaś w biegu dla przedszkolaków – ok. 20. dzielnych maluszków. Zawodom towarzyszyły wystawy i kiermasz wydawnictw. Jak donosi oficjalna strona Dzielnicy Żoliborz:
 Bieg cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na sportową atmosferę i historyczną powagę, ale także dzięki pomocy w organizacji i przekazaniu wspaniałych nagród przez tak szacowne instytucje jak: Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Niepodległości, Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Wojska Polskiego. Podziękowania należą się Dowództwu Garnizonu Warszawa za bardzo stosowną oprawę biegu oraz harcerzom z 125 Warszawskiej Drużyny Wędrowczej Harcerskiej Służby Granicznej “SDRI GROM” za pomoc organizacyjną.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt obecności na mecie dzieci bohaterskiego Rotmistrza: Pani Zofii Pileckiej – Optułowicz oraz Pana Andrzeja Pileckiego, którzy obok przedstawicieli Władz samorządowych Dzielnicy Żoliborz dekorowali zwycięzców. W biegu głównym zwyciężyli:

Kobiety:
1. CZERSKA MAZUR Paulina – 42:22
2. MĄDRA Małgorzata – 43:19
3. JUCHNIEWICZ Lidia – 44:35

Mężczyźni:
1. WOJTALIK Oskar – 33:36
2. ŻURAWSKI Michał – 34:14
3. KRYSIK Marcin – 34:21

Wszystkim Uczestnikom oraz Organizatorom biegu SERDECZNIE GRATULUJEMY !

01

Dzielne Wolontariuszki pieczołowicie układają okolicznościowe medale dla Uczestników.

02

Przed startem: Burmistrz Krzysztof Bugla w towarzystwie dzieci bohaterskiego Rotmistrza: Pani Zofii Pileckiej – Optułowicz i Pana Andrzeja Pileckiego

03

Start biegu głównego na 10 km

04

Promujemy się

05

Oprawa imprezy

06

Finisz biegu najmłodszych, jak widać wsparcie mam przydaje się bardzo

07

Napięcie na starcie kategorii Szkół Podstawowych

08

Przygotowania do ceremonii dekoracji

09

Trofea w pełnej krasie

10

Zwyciężczynie w kategorii kobiet na dystansie 10 km w towarzystwie Pani Zofii Pileckiej – Optułowicz i Pana Andrzeja Pileckiego

11

Dekoracja w kategorii Szkół Podstawowych

12

Uczestnik biegu cieszący się z otrzymania naszej pozycji wydawniczej. Cieszymy się i my.