GRA MIĘDZYMUZEALNA: „Raz, dwa, trzy… warszawiakiem jesteś TY!”


Gra międzymuzealna „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś TY!” to ogólnowarszawska akcja, organizowana we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Już po raz 13 zapraszamy do wakacyjnej rodzinnej przygody. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Szczęśliwa trzynastka, warszawskie mity i przesądy” i jest wyjątkowo tajemnicza…

Dla wszystkich, którzy mają detektywistyczną „żyłkę”, ale także tych, którzy lubią odkrywać nowe miejsca i lubią zagadki. Wakacje w mieście, mogą być także wspaniałe, jak w wymarzonym, odległym miejscu. Tuż za rogiem możemy znaleźć równie interesujące i ciekawe miejsca, o których nie mieliście zupełnie pojęcia. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi , każdy znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego bardzo starannie wykonywano świeczniki? Co robi Misiołek w Muzeum Niepodległości? W którym muzeum znajduje się symboliczny klucz do miasta Savannach? Dlaczego podkowa przynosi szczęście? Co to jest fulguryt? Dlaczego kiedyś królewskie łóżka były takie krótkie? Kto ukrywał się pod pseudonimem „Wiktor”? Kto nosił lunulę? Co robi krokodyl w Muzeum Farmacji? Kim był Zisza? A kto miał konia o imieniu „Bajka”? Czy wiesz, jaką nazwę mają mongolskie szachy? A może wiesz, który z żyjących na wolności ptaków, uważany jest za najinteligentniejszego? Dlaczego pociąg pancerny nazywa się „Danuta”? Czy Gapiszon i Kwapiszon byli braćmi? Kto urodził się w Zuzeli? Kim byli warszawscy robinsonowie? A może chcesz się dowiedzieć, co robił Wyvern w Czersku? A może zaciekawi Cię, dlaczego nasza noblistka podczas rejsu za Atlantyk, miała problem ze zgaszeniem światła w swojej kabinie? Czy bez i lilak, to ta sama roślina? A może chcesz wiedzieć, gdzie pod Warszawą spadł meteoryt?

O tym wszystkim i innych jeszcze bardziej ciekawych rzeczach, dowiesz się w kolejnej edycji naszej miedzymuzealnej gry. Zaczynamy w poniedziałek 19 czerwca. A dla tych, którzy wykonają zadania przynajmniej z ośmiu miejsc organizatorzy przewidzieli nagrodę.

Akcja dedykowana jest rodzinom z dziećmi, które spędzają wakacje w stolicy. Ma na celu zainteresowanie młodych odbiorców historią miasta. Karty zadań należy samodzielnie wydrukować, uzupełnić podczas wizyty w Muzeum i wysłać odpowiedzi do organizatora. Więcej informacji na stronie https://razdwatrzywarszawiak.pl/

Obowiązują bilety wstępu do Muzeum Niepodległości: 20 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy. W czwartki wstęp bezpłatny.

Więcej informacji udziela Dział Edukacji: tel. 22 827 96 43, e-mail: edukacja@muzn.pl