VIII Warszawski Konwent Gier Strategicznych GRENADIER


VIII Warszawski Konwent Gier Strategicznych GRENADIER odbędzie się w dniach 25-26.05.2013 r.
Impreza poświęcona będzie propagowaniu wszelkiego rodzaju gier historycznych i pokazów rekonstrukcji historycznej.
Spotkanie organizowane przez: warszawski Dom Kultury Śródmieście, Pracownię Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych STRATEG i GROT, przy współorganizacji z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum Niepodległości, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oraz  Klubu Wojsk Lądowych.
Patronatami honorowymi imprezy są: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Patronatem medialnym imprezę objęli:  TVP Historia, DO BRONI – Portal Historii Ożywionej, Forum Strategie, Federacja Rekonstrukcji Historycznej, Wargaming Zone i firma WARGAMER.
Pomysł zorganizowania konwentu wargamingowego powstał z inicjatywy Tomasz Kowalczyka instruktora z warszawskich Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych STRATEG oraz GROT, przy współpracy z firmą Wargamer. Następnie Małopolska Grupa Wargamingowa na wzór GRENADIERA w Warszawie, zorganizowała spotkania wargamingowe Pola Chwały w Niepołomicach pod Krakowem. 
Konwent GRENADIER organizowany jest zarówno dla osób, które nie miały kontaktu z grami historycznymi, a interesują się szeroko pojętą historią lub militariami, jak również dla doświadczonych graczy.  Konwent ma być doskonałą okazją, do zobaczenia “w akcji” systemów i gier, o których do tej pory jedynie się słyszało lub czytało. Ponadto konwent ma dać wszystkim osobom aktywnie uczestniczącym w tym hobby możliwość sprawdzenia swych umiejętności dowódczych podczas organizowanych w trakcie jej trwania turniejów. Ponadto w czasie imprezy będzie można zobaczyć prezentacje makiet i modeli do gry przygotowanych przez kluby i grupy wargamingowe. Podczas konwentu odbywać się będą także pokazy grup rekonstrukcyjnych z różnych epok historycznych, od starożytności poczynając, a na czasach współczesnych kończąc.
W tego rocznej edycji GRENADIERA będzie przeprowadzonych 7 rekonstrukcji: z VII wieku, XIX wieku, I Wojny Światowej oraz  II Wojny Światowej przy użyciu 20 pojazdów historycznych i blisko 300 rekonstruktorów.
Organizatorzy imprezy zapraszają wszystkie osoby zainteresowane grami strategicznymi, historią i militariami oraz rekonstrukcją historyczną do odwiedzenia CYTADELI WARSZAWSKIEJ (wejście przez Bramę Straceń, od strony ulicy Wybrzeże Gdyńskie) w dniach 25-26 maja 2013 roku.
25.05.2013r. 11.00 – 19.00

26.05.2013r  11.00 – 17.00

Szczegółowe informacje na stronie www.grenadier.wargamer.pl/