WYSTAWA: Dźwiękiem malowane- recital muzyczny i wystawa Zbigniewa Hofmana


Zbigniew Hofman – wokalista, kompozytor i autor tekstów. Współzałożyciel i lider legendarnej grupy muzycznej Babsztyl.
Owocem 45 lat pracy artystycznej jest 10 płyt z piosenkami artysty i kolegów z zespołu. Liczne nagrania radiowe
i telewizyjne na przestrzeni lat przybliżały twórczość zespołu kolejnym pokoleniom fanów.
Ogólnopolski debiut to udział w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1981), zakończony sukcesem

  • w konkursie na interpretacje zespół zdobył wyróżnienie za wykonanie piosenki „W siną dal”. Otrzymywali liczne nagrody i wyróżnienia w wielu festiwalach muzycznych, na początku związanych z ruchem studenckim.
    Zbigniew Hofman i Babsztyl związani są z polską sceną muzyki country, m.in. z Piknikiem Country & Folk w Mrągowie, gdzie rokrocznie na ich pojawienie się czeka wierna publiczność.
    Zbigniew Hofman jest współautorem wielu piosenek nagrodzonych w konkursach, min. w prestiżowym plebiscycie „Dyliżanse”. Otrzymał także nagrody indywidualne: Artysta Roku, Wokalista Roku, Zespół Roku. Wydana w 2019 roku płyta „Życie to cud” została uznana za najlepszą płytę Roku.
    Drugą, nie mniej ważną pasją pozamuzyczną w życiu Zbigniewa Hofmana jest malarstwo, które towarzyszy mu od wielu lat. Jak sam twierdzi: ”Farba, pędzel, płótno i sztalugi to najlepszy sposób na stres związany z tym, co niesie życie codzienne i praca na scenie. Malarstwo jest dla mnie uzupełnieniem tego czego nie ma w muzyce. Można malować dźwiękiem, ale brakuje koloru. I tu go odnajduję. Cóż, jeśli w muzyce „znalazłem” to w malarstwie ciągle się uczę, poszukuję siebie. Sprawia mi satysfakcję obserwacja, że wielu ludziom podoba się to, co robię i cieszy mnie fakt, że moje obrazy znajdują nabywców. Wiele prac przekazuję na akcje charytatywne, mogąc choć w ten sposób wspomóc potrzebujących. Na swoim koncie mam wiele wystaw połączonych z moją muzyką, przybliżając w ten sposób obie pasje.”
    Z tego połączenia wziął się tytuł wystawy „Dźwiękiem Malowane” – recital i wystawa malarstwa.

Wystawa będzie prezentowana do 20 czerwca 2023 roku.

19 maj 2023, piątek, godz. 18.00

Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej
Oddział Muzeum Niepodległości
Galeria Brama Bielańska
ul. Czujna
01-532 Warszawa