Zima w mieście


Poszukiwacze historii


Ferie zimowe w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej:


30 stycznia – 8 lutego 2019


W ramach akcji Zima w mieście Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej przygotowało dla dzieci i młodzieży cztery propozycje zajęć pod hasłem Poszukiwacze historii.


Zajęcia W poszukiwaniu źródeł. Warsztat młodego historykamają za zadanie pokazać,

kim jest historyk. Co potrafi odczytać z tajemniczych średniowiecznych kronik, a co z barokowego herbu królewskiego. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z metodami pracy historyka i sami zmierzą się ze źródłami na wystawie.


Podczas warsztatów Ojczyzna na pięciolinii dzieci i młodzież poznają historie pieśni, które śpiewane były przed bitwą, w obcej ziemi, w marszu, w niewoli, w podziemiu, pod ryzykiem kary śmierci, w trakcie demonstracji.


Tematem zajęć Józef Piłsudski, rewolucjonista, brygadier, marszałek jest zaprezentowanie uczestnikom postaci Józefa Piłsudskiego oraz jego wkładu w tworzenie niepodległego państwa polskiego. Uczestnik zajęć pozna okoliczności, w jakich Polska odzyskała niepodległość,i dowie się o sytuacji w pierwszych latach wolności.


Zajęcia pt. Tajemnice X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej mają na celu przedstawienie najważniejszych wydarzeń związanych z historią tego niezwykłego obiektu powstałego w czasach zaborów.


Na spotkania odbywające się w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej od 30 stycznia do 8 lutego 2019 r.zapraszamy od środy do piątku w godzinach 9.30–10.45 oraz 11.00–12.15. Udział we wszystkich zajęciach wymaga wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod nr. tel. 22 8269091 wew. 42 (od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.30).


Kontakt do koordynatora akcji:

Michał Rybak

kustosz w Dziale Edukacji Muzeum Niepodległości

tel. 22 826 90 91 w. 42, e-mail: m.rybak@muzeumniepodleglosci.art.pl