WYSTAWA: Wernisaż plenerowej ekspozycji pt. „Wolność. Równość. Niepodległość. Wystawa podsumowująca konkurs na plakat towarzyszący obchodom 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego”


Zapraszamy na wernisaż plenerowej ekspozycji pt. „Wolność. Równość. Niepodległość. Wystawa podsumowująca konkurs na plakat towarzyszący obchodom 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.” Organizacja konkursu jest związana z obchodami Roku Powstania Styczniowego, który na wniosek Muzeum Niepodległości w Warszawie, został ustanowiony przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. W roku 2023 zorganizowaliśmy wiele wydarzeń i  uroczystości upamiętniających bohaterstwo powstańców i działaczy niepodległościowych. Powstanie styczniowe odegrało istotną rolę w podtrzymywaniu patriotyzmu, polskiej tożsamości i odnowieniu idei niepodległościowych — wartości nieprzemijających, nadal aktualnych i istotnych również w XXI wieku. Hasło „Wolność. Równość. Niepodległość”, które występuje na sztandarach i medalionach z okresu powstania styczniowego, stanowiło inspirację dla uczestników konkursu.

Wystawa plenerowa prezentowana będzie na dziedzińcu Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej — oddziale Muzeum Niepodległości w Warszawie i miejscu, w którym wolność i życie utraciło wielu powstańców styczniowych. Podczas wernisażu wystawy odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu. Na ekspozycji plenerowej zaprezentujemy nagrodzone przez komisję konkursową prace wraz z najciekawszymi nadesłanymi projektami plakatów. Wystawa plenerowa będzie czynna do końca obchodów Roku Powstania Styczniowego.20 czerwca 2023 roku, godzina 17.00
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej
Oddział Muzeum Niepodległości
ul. Skazańców 25
01-532 Warszawa