Scena Ballada.


Scena Ballada: Stare studenckie piosenki

 

We wtorek 6 maja 2014 r. o godzinie 19.30 zapraszamy na wieczór starych studenckich piosenek w ramach cyklicznych koncertów Pawła Orkisza „Scena Ballada”.

 

Piosenki studenckie zawsze były wesołe, kpiarskie, prześmiewcze. Za nic miały autorytety i katedry, a wychwalały luz, swobodę, żarty i … przede wszystkim alkohol. Sięgały też do tematów zakazanych, czasem do krajów ościennych, czerpały z folkloru regionalnego i ulicznego. W czasach „niedawno minionych” w środowisku studenckim powstawały piosenki o wędrowaniu, żeglowaniu, ale także na znacznie poważniejsze tematy, jak walka o wolność, czy dbanie o środowisko.  

 

Paweł Orkisz na przełomie lat 70. i 80. redagował śpiewniki studenckie i był zapiewajłą przy wielu studenckich ogniskach, więc jego repertuar jest ogromny. Śpiewa znakomicie. Żeby bawić się z publicznością nie potrzebuje opowiadać dowcipów, ani intelektualnych prowokacji. On po prostu cieszy się balladami, zachwyca światem, zaraża radością. Ludzie z nim zaczynają śpiewać, nawet sami nie wiedzą kiedy, kołyszą się, uśmiechają… Czerpią z jego siły i optymizmu.

 

Paweł Orkisz wystąpi wraz ze swoim znakomitym zespołem kameralnym (Piotr Bzowski – gitara, Zygmunt Golonka – fortepian, Michał Rapka – bas), więc stare piosenki studenckie zabrzmią w ten wieczór bardziej wykwintnie.              
Zapraszamy ze śpiewnikami i dobrymi głosami!!

 

Bilety można zarezerwować w kasie muzeum w cenie 30 zł (35 zł w dniu koncertu) – tel. 22 826-90-91/2 wew. 56