Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty.


Z okazji zbliżających się wakacji, 21 czerwca rusza IV edycja międzymuzealnej, rodzinnej gry „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś ty”.

Projekt ten już od czterech lat jest z dużym powodzeniem organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy z warszawskimi instytucjami kultury.

Jego celem jest promowanie w atrakcyjny i nowatorski sposób wiedzy o historii Warszawy, a także zachęcanie do aktywnego i rodzinnego spędzania wakacji.

 

Tym razem tytułem gry  jest „Sen o Warszawie”. Tak jak w poprzednich edycjach zespoły rodzinnych „agentów” będą odkrywać tajemnice, odszyfrowywać hasła i znajdować tajne informacje w placówkach, które uczestniczą w grze. W tym roku mamy wyjątkową liczbę rocznic związanych z historią Warszawy: 100 lat mija od wybuchu I, 75 lat od wybuchu II wojny światowej; będziemy również obchodzić 70. rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, dlatego na pewno część pytań będzie z nimi związanych. Celem gry jest też pokazanie historii i rozwoju naszego miasta. Na graczy czekają nagrody i wspaniała zabawa dla całej rodziny.

 

Gra organizowana będzie we współpracy m. in. z Domem Spotkań z Historią, Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy, Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Warszawie, Muzeum Geologicznym, Muzeum Historii Polski, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa,  Muzeum Narodowym, Muzeum Niepodległości, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Ziemi PAN, Ośrodkiem Dokumentacji i Badań Korczakianum, Towarzystwem Ubezpieczeń Prudential, Teatrem Wielkim Operą Narodową oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie.

 

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: www.razdwatrzywarszawiak.pl

 

„Sen o Warszawie” w wykonaniu Czesława Niemena jest jedną z najpiękniejszych piosenek o naszej stolicy. Taki jest też tytuł IV edycji międzymuzealnej gry,  „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty!”. Tak jak w poprzednich edycjach, podczas letnich wakacji zespoły rodzinnych „agentów” będą odkrywać tajemnice, odszyfrowywać hasła i znajdować tajne informacje w placówkach, które uczestniczą w grze. W tym roku mamy wyjątkową liczbę rocznic związanych z historią Warszawy. 100 lat mija od wybuchu I, a 75 lat od wybuchu II wojny światowej. Mamy też 70. rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, dlatego  na pewno część pytań będzie związanych z tymi rocznicami. Chcemy też pokazać historię, rozwój, ale także i tragiczne chwile Warszawy od 1914 roku do czasów współczesnych. Na zespoły rodzinne czekają wyjątkowe nagrody oraz wspaniała zabawa dla całej rodziny.

 

Czas trwania gry: 21 czerwca – 7 września 2014 roku

Szczegóły na: www.razdwatrzywarszawiak.pl

 

Z radością przesyłamy Państwu najnowsze spoty reklamujące naszą grę „Raz, dwa, trzy …”.

Tym razem w akcję zaangażowała się pani Edyta Jungowska i pan Michał Żebrowski:  

 

– spot z p. Edytą Jungowską

https://www.youtube.com/watch?v=7E5s5HhXkT4&list=UU61dXcnle2zSpIepr_M2hHQ

 

– spot z p. Michałem Żebrowskim

https://www.youtube.com/watch?v=MP-WTWjVZ0k&list=UU61dXcnle2zSpIepr_M2hHQ&index=2

 

plakat