“Preludium Wolności” – koncert


2 lipca, w środę o godz. 17.00 w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbędzie się koncert Katarzyny Kraszewskiej – fortepian i Karoliny Schönbeck – wiolonczela pt. Preludium wolności . Projekt złożony jest z utworów skomponowanych w okresie I wojny światowej. Po długich poszukiwaniach udało się znaleźć wspaniały repertuar na wiolonczele i fortepian, który obejmuje następujące kompozycje:

 

1. Frank Bridge – Morning song (1918)

2. Sir Arnold Bax – fork – Tale (1918)

3. Heitor Villa – Lobos – Song of Black Swan (1918)

4. Jean Sibelius – 4 utwory na wiolonczele I fortepian op 78 (1917)

5. Claude Debussy – sonata d-moll (1915)

6. Gabriel Faure – sonata nr 1 d-moll (1917)

 

Karolina Schönbeck – wiolonczelistka urodzona w Żorach. W wieku 10 lat rozpoczęła edukację muzyczną w swoim rodzinnym mieście, natomiast dyplom ukończenia średniej szkoły muzycznej otrzymała w PSM w Rybniku. W roku 2010 została absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Tam swoje umiejętności doskonaliła w klasie prof. Andrzeja Orkisza i wykł. Rafała Kwiatkowskiego, jak również uczestnicząc w wielu kursach i lekcjach mistrzowskich u takich słynnych wiolonczelistów jak: Kazimierz Michalik, Tomasz Strahl, Victoria Yaglink, William Molin, Elizabeth Morrow, Marcin Zdunik. Koncertowała jako solistka pod batutą m.in. Jacka Mirosława Błąszczyka i Massimiliano Caldi. Tuż po ukończeniu studiów w Warszawie, podjęła pracę jako pedagog w PSM I i II stopnia w Rybniku. W 2012 roku przeprowadziła się do Szwecji, gdzie rok później zainicjowała własną działalność pod nazwą Karocell Productions. Dziś spełnia swe marzenia koncertując i aranżując innowacyjne wydarzenia muzyczne, a jej celem jest promowanie młodych i zdolnych instrumentalistów.

 

Katarzyna Kraszewska – urodziła się w Warszawie. Jej profesorami kolejno byli prof. Bogna Wróblewska, prof. Elżbieta Karaś– Krasztel, Marek Drewnowski.Jako laureatka Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina – Szafarnia, gdzie uzyskała nagrodę niderlandzkiego Towarzystwa Muzycznego, została zaproszona na szereg koncertów do Holandii i Niemiec, koncertując w Hadze, Bonn i Kolonii. W Filharmonii Białostockiej nagrała płytę monograficzna z utworami Fryderyka Chopina. Od 2006 pracuję także pod kierunkiem prof. Adama Wibrowskiego ( Konserwatorium w Paryżu). Występuje na licznych scenach w kraju i za granicą, uczestnicząc w międzynarodowych festiwalach i szkołach mistrzowskich. Rokrocznie występuję na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym ,,Floralia Muzyczne” w Ogrodzie botanicznym PAN; pod Pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich. Występowała na Międzynarodowym Festiwalu Lisztowskim w Sopron (Węgry). Ostatnio koncertowała we Francji, min. w Bibliotece Polskiej w Paryżu. Swoje umiejętności doskonaliła u prof. Haliny Czerny- Stefańskiej, Andrzeja Jasińskiego, Janusza Olejniczaka, Dinny Joffe i Dang Thai Son.

 

KoncertKKraszewska kopia