LIST: Podziękowania za udział w DOFE 2022


Otrzymaliśmy list od Mariusza Frankowskiego – Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych z podziękowaniami za udział w DOFE 2022.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022 odbyły się w dniach 7-10 października 2022 roku.

Z tej okazji Muzeum Niepodległości przygotowało następujące wydarzenia:

 7 października 2022 w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów odbyła się lekcja muzealna  „Był sobie orzeł”, oprowadzanie po wystawie „Polonia Restituta. O niepodległość i granice 1914-1921” oraz pokaz filmu przedstawiającego historię Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów, który przeszedł generalny remont dzięki funduszom unijnym z programu POIiŚ.

8-9 października w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej odbył się pokaz filmu „Dybowski 1863” w reżyserii Macieja Pawlickiego, a następnie dyskusja na temat postaci jednego z najwybitniejszych polskich naukowców-zesłańców. W tych dniach odbyły się oprowadzania kuratorskie po wystawie stałej „Więźniowie X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej”. Zaproponowano również kiermasz wydawnictw muzealnych w promocyjnej cenie pod  hasłem „Z książką na Cytadeli”.

10 października W Muzeum Więzienia Pawiak oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa zorganizowano oprowadzanie kuratorskie po wystawach stałych.

W spotkaniach DOFE 7-10 października wzięli udział uczniowie ze szkół warszawskich i mazowieckich oraz turyści odwiedzający nasze Muzeum.