Koniec Polskich Kresów


Grupa  M-D-M i Muzeum Niepodległości w Warszawie

 

Z A P R A S Z A J Ą

 

w dniu 17 grudnia 2013 r. o godz. 17.00  
do Muzeum Niepodległości w Warszawie, al. Solidarności 62

 

na spotkanie z 

Bogdanem Loeblem

 

autorem książek „Złota Trąbka”, „Piekło Weszło Do Raju” „Rzeka Dzieciństwa”, „Kres Moich Kresów”

wydanych w 2013 r. przez Grupę M-D-M

 

Spotkanie prowadzi redaktor Leszek Żuliński. Fragmenty książek czyta aktorka Halina Rowicka

 

Zapraszając na autorskie spotkanie z Bogdanem Loeblem pragniemy przede wszystkim zwrócić uwagę Państwa na uniwersalne przesłanie jego powieści.

 

Bogdan Loebl przedstawia dramatyczne losy polsko-ukraińskiej rodziny, mieszkającej na polskich Kresach Wschodnich, w okresie II wojny światowej i pokazuje jak straszne owoce może wydawać nienawiść. Jarosław Klejnocki rekomendując w tygodniku „Polityka” [nr 33 z 16 sierpnia 2003 r.] Złotą trąbkę, napisał, że jest to przede wszystkim „opowieść o kształcie konfliktu polsko-ukraińskiego na tych terenach, który rejestrują oczy niewinnego chłopca niemogącego zrozumieć, dlaczego ludzie odmiennych religii i odmiennych (ale jakże do siebie podobnych) języków mogą się tak bardzo nienawidzić i być jednocześnie sąsiadami”.

 

Od wydarzeń, które były inspiracją dla twórczości Bogdana Loebla, minęły już dziesięciolecia. Wiele się w tym czasie zmieniło, także w naszej części Europy. Pomimo tych zmian, w dalszym ciągu spotykamy się niestety, w zbyt wielu miejscach współczesnego świata, z zabójczym dla ludzi połączeniem „nienawiści i sąsiedztwa”. Jako wydawcy książek Bogdana Loebla jesteśmy głęboko przekonani o tym, że choć powieści te, tak głęboko osadzone w realiach polskich kresów wschodnich, to dotykają one i mówią przede wszystkim o problemach uniwersalnych. Problemach pojawiających się przecież ciągle w różnych częściach świata i decydujących o losach i życiu ludzi. Dlatego trzeba nieustannie przestrzegać przed dramatami przedstawionymi w cyklu „Koniec Polskich Kresów”.  Najlepiej czynić to słowami powieści Bogdana Loebla

 

Mamy głęboką nadzieję, że przyjmiecie Państwo zaproszenie na spotkanie z Bogdanem Loeblem. 
Więcej informacji o ofercie „Wydawnictwa Grupa M-D-M” znajdziecie Państwo na: www.m-d-m.pl

 

Loebl kopia