KONCERT: Pejzaże Mazowieckie


Wraz z Fundacją „NIKT NIE ZOSTAJE” zapraszamy do Muzeum Niepodległości w czwartek 16 lutego 2023 roku o godz. 14.00 na koncert fortepianowy Pejzaże Mazowieckie w wykonaniu Małgorzaty Kuleszy. Wydarzenie jest dedykowane żołnierzom weteranom misji zagranicznych i ich rodzinom.

Patronat honorowy: Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Ludwik Rakowski.

W programie m.in. utwory takie jak: Georg Friedrich Händel – Suita g-moll cz. IV „Allegro” i VI „Passacaglia”, Fryderyk Chopin – Walc a-moll B. 150 op. Posth, Hans Zimmer – Pearl Harbor – Tennesee oraz autorskie kompozycje artystki.

Małgorzata Kulesza, urodzona 18 lipca 2000 r. w Białymstoku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku sześciu lat. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Biorąc udział w licznych festiwalach i konkursach Małgorzata zdobyła wiele nagród i wyróżnień w dziedzinie fortepianu oraz kompozycji, m. in.:

– wyróżnienie w XIX Gorzowskim Konkursie Pianistycznym Muzyka polska i nie tylko …, Gorzów Wielkopolski, 17-18 kwiecień 2018 r.

– III miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Piotra Perkowskiego w Toruniu

– wyróżnienie za utwór Krakowiak na II Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Piotra Perkowskiego w Toruniu

– wyróżnienie na XX Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim na Mazowszu w Sochaczewie

– wyróżnienie I stopnia, w III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Augustowie

– dyplom laureata na I, III oraz IV Festiwalu Pianistycznym 
im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku.

– wyróżnienie w kategorii fortepian w grupie II na IV Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli.

Jest również stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Urzędu Województwa  Podlaskiego, Centrum Edukacji Artystycznej oraz  Prezydenta Miasta Białegostoku.

Małgorzata aktywnie uczestniczy na scenie muzycznej, biorąc udział w koncertach jako solistka i kameralistka, w takich miejscach jak: Zamek Królewski w Warszawie, Radziejowice, Pałac Branickich oraz Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku. Występowała również na scenach zagranicznych, m.in.: Académie de musique de Woluwe-Saint-Lambert, Ambasadzie Polski w Brukseli oraz  Førde i Lysøen  w Norwegii.

W 2014 r. w Warszawie, podczas uroczystej gali Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, miało miejsce wykonanie kompozycji Małgorzaty – „Walc” przez Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. W 2017 roku kompozycja Małgorzaty “Za horyzontem” została wykorzystana jako motyw muzyczny w przedstawieniu “Sen nocy letniej” w warszawskim Teatrze Palladium.

16 lutego 2023 (czwartek), godz. 14.00

Muzeum Niepodległości

Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów

al. Solidarności 62, 00-240 Warszawa