Bożonarodzeniowa wieczornica “Mędrcy Świata” z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego


Fundacja Polonia Union,  Muzeum Niepodległości w Warszawie, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód wraz z partnerami oraz patronami medialnymi zapraszają 20 grudnia o godz. 16.00 do Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów na bożonarodzeniową wieczornicę MĘDRCY ŚWIATA.

W tradycji polskiej Święta Bożego Narodzenia zajmują jedno z najważniejszych miejsc. Chyba nie ma na świecie takiego zakątka, do którego nie dotarłaby wieść o Bożym Narodzeniu. Dni te należą do najbardziej lubianych i oczekiwanych przez wszystkich świąt. Wnoszą radość i nadzieję, pozwalają doznać optymizmu i ufnego spojrzenia w przyszłość poprzez obcowanie z tradycją i kulturą, a przede wszystkim poczucia bliskości międzyludzkiej.

Bożonarodzeniowa wieczornica MĘDRCY ŚWIATA poświęcona jest popularyzacji owych tradycji i zwyczajów świątecznych panujących w różnych krajach a przede wszystkim w kulturze polskiej i europejskiej. Święta to moment skupienia na tym, co łączy. Kultywacja dobrych zwyczajów służy wzmacnianiu wspólnoty obywatelskiej, a barwna opowieść o tradycjach bożonarodzeniowych stanowią swoistą lekcję naszej historii, służącą budowaniu porozumienia międzyludzkiego.    

W programie wydarzenia słowo o historii obrzędów bożonarodzeniowych, poezja oraz koncert kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce biblijnej, wykonywanych zwyczajowo w tym okresie, zacząwszy od średniowiecza i skończywszy na współczesności zarówno w Polsce jak i u naszych sąsiadów.

Celem realizacji projektu jest przypomnienie dobrych tradycji i obyczajów świątecznych. Niech więc wieczornica przyczyni się do pogłębienia zrozumienia owych wartości, popularyzacji obrządków bożonarodzeniowych w kulturze i tradycji chrześcijańskiej, historii i dziedzictwa kulturowego naszego kraju.

BĄDŹMY RAZEM!

Wesołych świąt!